út 26. 1.

|

Webinář

Domácí péče a sociální dávky

Ocitli jste se v situaci, že váš nejbližší člen rodiny dosáhl vysokého věku a není již schopen postarat se svými silami sám o sebe? Jste jediní, kdo se o něj může postarat a je toho na vás moc? Chcete svému blízkému zajistit důstojné podmínky v domácím prostředí? Potřebujete se poradit?

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události

Čas a místo

26. 1. 2021 18:00 – 19:30

Webinář

O události

Cílem této přednášky je pomoci pečujícím osobám o seniora v domácí péči. Přednáška bude zaměřena především na využívání sociálních dávek pro pečující osoby, jaké jsou možnosti čerpání sociálních služeb v domácnosti a jakým způsobem lze řešit zastupitelnost v rámci svéprávnosti seniora, který je odkázán na pomoc druhým. 

Také si něco povíme o manipulaci s imobilním seniorem, na prevenci proti vzniku dekubitů, poradit se ohledně úpravy v domácnosti - bezbariérovosti, o kompenzačních pomůckách.

O čemu bude řeč:

 • Potřebujete se poradit ohledně sociálních dávek?
 • Rádi byste se o svého blízkého postarali v domácím prostředí, ale hodila by se vám pomoc?
 • Potřebujete za svého blízkého vyřizovat jednání s úřady a jinými institucem
 • Jste pečující osoba a chcete se poradit, jak manipulovat s imobilním seniorem?
 • Potřebujete vědět, jak předejít dekubitům – proleženinám?
 • Zajímá vás, jaké jsou možnosti úprav v domácnosti? A jaké můžete využít kompenzační pomůcky pro lepší manipulaci

A kdo je Bc. Tereza Vybíralová? 

Vystudovala obor sociální práce na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí n. Labem. Od roku 2011 do dubna 2018 pracovala jako sociální pracovnice a vedoucí klíčových pracovníků v Domovech pro seniory v Praze. V současné době je zaměstnaná v Centru Paraple o.p.s., kde pracuje na pozici vedoucí úseku sociální práce, ale v současné době je na rodičovské dovolené. Podílela se na zavádění metodik sociální práce do praxe a především se věnovala individuálnímu plánování. Absolvovala i kurz Psychobiografického modelu péče od prof. Böhma, který pak aplikovala do praxe. Dále se účastnila nespočet akreditovaných kurzů ke svému profesnímu růstu a zaměření.

Vstupenky

Cena

Kusů

Celkem

 • Webinář VI.

  CZK 0

  Díky této vstupence vám bude zaregistrováno místo na tento webinář.

  CZK 0

  0

  CZK 0

Celkem

CZK 0