• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
jen-theodore-fqkaMzeGk7E-unsplash.jpg

Nalezněte znovu radost v pomáhání!
Pečujte s radostí.

 

 

 


V této chvíli nejsou žádné plánované události

PEČUJEME S RADOSTÍ

 

 

 

 

Máte doma nebo ve svém okolí seniora, o kterého pečujete? Máte trvalé bydliště v Praze? Cítíte se občas na pokraji sil? Potřebujete podpořit?

Dlouhodobá péče o seniory je zpravidla značně časově a fyzicky náročná. Do vašich každodenních problémů se promítá psychická zátěž v podobě života pod tlakem, přijímání zodpovědnosti za veškerou péči o blízkou osobu a často i potřeba vyrovnat se se změnami v chování a prožívání příbuzného, kterému postupně ubývají síly.

Připravili jsme pro vás ZDARMA vzdělávací kurz, který se skládá z osobních individuálních konzultací a vzdělávacích workshopů.

Podpora Vám bude přizpůsobena na míru. Nabízíme možnost podpory i přes Skype, facebook nebo telefon.

Již 12. 2. 2020 se od 17:00 do 19:00 koná úvodní informační seminář ve WorkLounge na adrese Václavské náměstí 3, Praha 1. Na semináři se dozvíte podrobnější informace o projektu, poslechnete si základy z pozitivní psychologie a máte možnost se seznámit s koučkou Helenou Dvořákovou, sociální pracovnicí Mgr. Zdeňkou Hoškovou a koordinátory projektu, které budete v rámci projektu potkávat. Na závěr budete mít možnost probrat individuální dotazy týkající se celého projektu.

PSR.png
Logo_OPZ_barevné.jpg
logo_pecujeme.png

INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE

Souběžně s akademií pak budou probíhat pro účastníky individuální konzultace s koučem a sociálním pracovníkem. Spektrum oblastí, které budou účastníci na individuálních konzultacích řešit, se bude lišit v závislosti na potřebách jednotlivců. Předpokládáme, že každý účastník bude mít přibližně 8-10 hodin konzultací v průběhu celého běhu programu.

AKADEMIE

Akademie se skládá z pěti workshopů vedených experty na problematiku péče i seniorů.

Každý workshop se koná prostřednictvím webináře, ke kterému se můžete připojit z pohodlí domova pomocí svého telefonu nebo notebooku v níže uvedených termínech, přibližně jednou za 14 dní v čase 17:00-20:00. Vypsaná témata a termíny se v průběhu akademie mohou změnit. V těchto případech budete vždy a v čas kontaktování.

Témata workshopů:

  • 15.12. 2020 Jak vést rozhovory nejen se seniory v době pandemie

  • 22.12. 2020 Psychohygiena a emoce: Jak se o sebe dobře postarat?

  • 05.01. 2021 Motivace: Jak žít smysluplněji a více naplno?

  • 12.01. 2021 Digidetox

  • 21.01. 2021 Kurz první pomoci nejen pro pečující

  • 26.01. 2021 Fyzická profesionální péče (proleženiny, manipulace)

Nevíte si s něčím rady? 

Ozvěte se nám. Rádi Vám pomůžeme.

Lucie Ruzhová
pecujeme@lepsisenior.cz
Tel.: +420 721 108 489

Nalezněte znovu radost v pomáhání!
Pečujte s radostí.

Cílem projektu Pečujeme s radostí je vytvořit a ověřit systém podpory pro neformální pečující, který jim umožní nahlédnout svou situaci v novém kontextu, přijmout péči a učit se přijímat člověka, o něhož pečují v celé šíři problematiky.

Projekt je financovaný z operačního fondu Zaměstnanost, který čerpá finanční zdroje z Evropského sociálního fondu.